Hizmet Sozlesmesi

Lütfen alacağınız hizmeti almadan önce sözleşmemize göz atınız. Aksi taktirde doğacak sorumluluklardan firmamız sorumlu tutulamaz.

Servis Sağlayıcı: Niğde Web Tasarım ve Sunucu Barındırma Çözümleri
Müşteri: Niğde Web Tasarım üzerinden hizmet alan; Bireysel/Kurumsal
http://www.webtasarimnigde.net internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin
kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.
Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.
Sözleşme Maddeleri:

Madde-1
Servis Sağlayıcı'nın sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde-2
Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden,lisansız yazılım/script (lisanslı hazır site portalları), elektronik posta
(e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, Toplist, Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3içeriğinden doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı
Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, tutulamaz Sorumluluk, Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde-3
Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcı'da bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir beklenmeyen teknik aksaklıklara karşı, müşterilerin mağdur olmamak ve veri kaybına maruz kalmamak için tedbir olarak hesabındaki ve mailindeki kendi verilerini ayrıca yedeklemeleri tavsiye edilir.

Madde-4
Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim yazılım, dijital ses kaydı (MP3 ve diğer dijital ses formatları) lisanslı script vs. dokümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri'dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda servis sağlayıcı yazılım lisans sahiplerinin lisans bedeli ödenmemiş yazılımın kaldırma başvurularını yerini getirir hosting barındırma hizmeti müşterinin devam eder ücret iadesi yapılmaz. Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde-5
Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde-6
Internet, bir medya ortamı olduğundan, Müşteri, verilerinde gizli veya kişisel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde-7
Alınan hizmetin karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir. Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde-8
Servis Sağlayıcı, yapılan sözleşmede belirtilen işlemleri zamanında yapmakla yükümlüdür.

Madde-9
Müşteri kesinlikle spam e-mail gönderemez. İnternet kullanıcılarını dil, sıklık ya da dosya boyutu açısından rahatsız edecek e-mailler yollayamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında ticari reklam mailleri yollayamaz. Bu maddenin ihlali durumunda Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde-10
Müşteri kesinlikle Servis Sağlayıcı'nın sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde Servis Sağlayıcı'nın sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz. Örnek olarak (fakat bunlarla sınırlı değildir): Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları, sistem kaynakları ve trafiğini ölçme ve test işlemleri, e-mail bombardımanı, DoS
(Denial Of Service) saldırıları ve sistemi aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak yasaktır. Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde-11
Müşteri kesinlikle Servis Sağlayıcı'nın sistemlerinin kaynaklarını
(bunlarla sınırlı olmamakla birlikte örneğin: CPU, RAM ve NETWORK kaynakları),
Servis Sağlayıcı'nın diğer müşterilerine verdiği hizmetleri engelleyecek veya kısıtlayacak şekilde yüksek oranda kullanamaz. Sunucu üzerinde site başına en fazla CPU ve RAM kullanım oranı %2 'dir %2 'yi geçen kullanıcı hesapları , ilk uyarının ardından askıya alınır.
Bu durumda Servis Sağlayıcı, Müşteri'den sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini yada kullandığı kaynakları karşılamak için gereken ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini talep edebilir. Aksi taktirde
Servis Sağlayıcı sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Madde-12
Servis sağlayıcı, müşteri web sitesinin internet ortamında sürekli yayınlanması için gerekli servisi vermekle yükümlüdür. Fakat teknik hata ve servis sağlayıcı dışında oluşan kesintilerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Madde-13
Müşteri, Servis Sağlayıcı'sı ile aralarındaki sözleşmenin uygulanmamasından doğacak tüm uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemelerinin ve İstanbul İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul eder.

Madde-14
Servis Sağlayıcı, hizmetlerinin fiyatlarını ve tarifelerin üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde-15
Web sitesi yayınlama hizmetlerinde hizmetin açılış tarihinden itibaren ilk 7 günü kapsayan süre içerisinde, (hafta sonu ve resmi tatiller dahil.) müşterinin sözleşmeyi fesih etmesi durumunda, hizmetin ücretinin Servis Sağlayıcı tarafından iade edileceği garanti edilmektedir. Alan adı tescilleri otomatik olarak ResellerClub tarafından yapıldığı için, Alan adı kayıt hizmetlerinde iade mümkün değildir. servis Sağlayıcı müşteri'nin ödemiş olduğu ücreti 4 gün içerisinde ödemeyi taahhüt eder ve ücreti ödemekle yükümlüdür.Not : Bu süre kampanya paketlerinde 3 gün'dür , Ancak WHMSonic , Domain ,Lisans , Kiralık Sunucu , VPS (Paylaşımlı Sunucu) gibi ürünlerin iadesi söz konusu değildir.

Madde-16
Müşteri istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir, fakat ödenmiş ücretlerin iadesi yapılmaz. (Web sitesi yayınlama hizmetlerinde hizmetin açılış tarihinden itibaren ilk 7 günü kapsayan süre içerisinde, müşterinin sözleşmeyi fesih etmesi durumunda, hizmetin ücretinin Servis Sağlayıcı tarafından iade edileceği garanti edilmektedir. Alan adı kayıt hizmetlerinde ve Lisans hizmetlerinde iade mümkün değildir.)

Madde-17
Servis sağlayıcı Sunucuları üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşteriye aittir. Servis sağlayıcı sunucularında güvenliğini sağlamak için kendi tarafından sorumlu olduğu yazılım ve donanım güvenliklerini tam olarak oluşturur buna rağmen Müşteri'nin site/sitelerinin saldırı alması durumunda servis sağlayıcı diğer müşterilerinin ve sunucularının hat yavaşlaması veri/donanım güvenliğini almak için müşteri'nin aldığı hizmeti tek taraflı olarak fesih etme hakkını saklı tutar. Chmod777'den kaynaklanabilecek yada müşterinin yazılımı ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde servis sağlayıcı sorumlu tutulamaz.

Madde-18
Hosting paketleri ve Kampanya paketlerinde, trafik ve kota aşımlarında verilen hizmet askıya alınır. Hizmetin devam edebilmesi için bir üst paket yada ek 10 GB/Ay Bandwidth fark ücretini 3 gün içinde ödeme koşulu ile paket bir üst seviye Hosting özelliklerine yükseltilir servis sağlayıcı tarafından verilen hizmet genişletilir. Müşteri ilk hizmet alımında kullanacağı kotaların yeterliliğini kabul etmiş ve 12 aylık hizmet süresi boyunca oluşabilecek kota değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde-19
Müşteri, aldığı hizmet dahilinde Niğde Web Tasarım tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, Niğde Web Tasarım hesabından faydalanırken Niğde Web Tasarım tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

Madde-20
Müşteri, hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Niğde Web Tasarım' a herhangi bir kusur iletilemez.

Madde-21
Müşteri, alan adı ödeme alınmadan aktif edilmemektedir, alan adı sipariş geçtiğinizde bankaya ödemenin tam yapılması gerekmektedir herhangi bir havale kesintisi olsa bile alan adı tescil edilmemektedir.

Bilgilendirme: Alan adı kayıt hizmetlerinde uluslararası teknik prosedürler gereği ücret iadesi yapılamamaktadır. 

Madde-22
Müşteri, hizmeti dahilinde barındırdığı domain haklarını 1 yıl dolmadan başka bir kullanıcıya aktaramaz.

Madde-24
Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinden yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır.Sözleşme Değişiklikleri, yapılan her kural değişikliği bu sayfadan duyurulacaktır.

Madde-25
İşbu sözleşme 25 Madde'den ibarettir ve kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir.